آموزش نرم افزار کامسول شبیه سازی جریان سیال حول سینک

آموزش نرم افزار کامسول شبیه سازی جریان سیال حول سینک

اندازه: نامشخص

دسته بندی: -

قیمت: 8500 تومان

تعداد نمایش: 122 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: ۲ شهریور ۱۳۹۶

به روز رسانی در: ۲ شهریور ۱۳۹۶

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

آموزش نرم افزار کامسول شبیه سازی جریان سیال حول سینک

این آموزش دارای pdf توضیحات با ۳۲ صفحه و پاورپوینت ارائه ۸ صفحه ای همراه با شبیه سازی های انجام شده با نرم افزار می باشد.

نرم‌افزار تجاری COMSOL Multiphysics  یک مجموعه کامل شبیه‌سازی است که در سال های اخیر وارد بازار شده است و قادر است معادلات دیفرانسیل سیستم های غیر خطی را توسط مشتق های جزئی به روش المان محدود  (FEM) در فضاهای یک، دو و سه بعدی حل نماید.

با استفاده از این نرم‌افزار می‌توان طراحی و شبیه‌سازی پروژه‌های مهندسی برق، مکانیک، علوم زمین، شیمی، فیزیک، نجوم و کوانتوم را انجام داد.

نرم‌افزار همچنین این امکان را به کاربر می دهد که برای بررسی دقیق تر مدل، از چند ماژول مختلف (شیمیایی، الکتریکی، مکانیکی، الکترومغناطیسی و …) به صورت همزمان استفاده کند.

آموزش نرم افزار کامسول شبیه سازی جریان سیال حول سینک

قابلیت هایی از این دست، این نرم افزار را به یک شبیه ساز عددی قدرتمند تبدیل کرده است که می تواند شبیه سازی را با در نظر گرفتن تمام پدیده های مؤثر بر مدل انجام دهد. همچنین این نرم افزار امکان تعامل با نرم‌افزارهای مهندسی مانند MATLAB، CATIA،SolidWorks  و AutoCAD  را دارد.

وجود کلمه Multiphysics  در عنوان این نرم افزار مبین این است که دامنه وسیعی از ماژول های فیزیکی، شیمایی، الکتریکی و … را شامل می‌شود.

در این شبیه سازی از دو فیزیک جریان آرام (Laminar Flow) و شبکه متحرک (Moving Mesh) استفاده شده است. فیزیک جریان آرام قادر است از طریق معادله ناویر-استوکس، میدان سرعت و فشار جریان آرام سیال را محاسبه کند.

در این مسئله، شبکه مدل، به واسطه حرکت چرخشی ناحیه حول مرکز سینک، جابجا می شود. بنابراین حتماً بایستی از فیزیک شبکه متحرک برای جابجایی آن قسمت از شبکه استفاده کرد.

آموزش نرم افزار کامسول شبیه سازی جریان سیال حول سینک

آنچه در نرم افزار  COMSOL خواهید آموخت:

۱- نحوه تعریف تمامی مقادیر ثابت و متغیر مورد نیاز در مسئله به صورت پارامتر و متغیر

۲- نحوه تشکیل هندسه دو بعدی سینک

۳- نحوه تولید شبکه بندی مسئله با تعیین اندازه المان ها

۴- نحوه تعیین کردن گام های زمانی مسئله

۵- نحوه رسم پلات های رنگی دو بعدی و نمودارها در Post Processing

پاسخ دهید