دانلود شبیه سازی نیروگاه بادی و سیستم DFIG

دانلود شبیه سازی نیروگاه بادی و سیستم DFIG

اندازه: نامشخص

دسته بندی: -

قیمت: 40000 تومان

تعداد نمایش: 293 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: ۸ مرداد ۱۳۹۶

به روز رسانی در: ۸ مرداد ۱۳۹۶

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

دانلود شبیه سازی نیروگاه بادی و سیستم DFIG

این پروژه دارای پاورپوینت ارائه + توضیحات شبیه سازی + فایل شبیه سازی شده در نرم افزار متلب + مقالات

Opreation of Grid-connected DFIG under unbalanced Grid voltage condition

با گسترش روز افزون جوامع انسانی و توسعه ی صنعتی جوامع مختلف نیاز به منابع انرژی در حال افزایش است.از سوی دیگر منابع فسیلی رو به اتمام هستند.

این منابع از نظر اندازه محدود بوده و در ضمن آلاینده ی محیط زیست نیز محسوب میشوند.از این رو در سالهای اخیر گرایش به استفاده از منابع نوین تجدید پذیر رو به فزونی است.

انرژی باد در کشور ما در سال ۱۳۷۲با خرید ۲توربین ۵۰۰کیلو واتی ۳پره ساخت کمپانی نرد تانک دانمارک توسط سازمان انرزی اتمی ایران خریداری و در منجیل نصب وراه اندازی شد.

دانلود شبیه سازی نیروگاه بادی و سیستم DFIG

توربین بادی از برج نگهدارنده –پره ها-جعبه دنده-ژنراتور –محور توربین تشکیل شده است.از انجاییکه سرعت چرخش پره ها کم است از جعبه دنده استفاده میشود.

  بدین منظور سرعت چرخش محور (شفت) ژنراتور را افزایش دهند. ناسل ( ماشین خانه ) به اتاقک بالائی توربینهای بادی اطلاق می شود، که مجموعه اصلی اجزاء توربین داخل آن قرار دارند.

برای اینکه MAX انرژی را از باد بگیریم با تغییر سرعت باد زاویه ی پره ها تغییر کند که این کار با کنترل زاویه ی پره صورت میگیرد .

همچنین پس از سنجش جهت باد موتورکوچکی به نام یاو کل قسمت بالایی توربین را میچرخاند تا در راستای جهت وزش باد قرار گیرد .

دانلود شبیه سازی نیروگاه بادی و سیستم DFIG

پره یکی از مهمترین بخشهای توربین بادی بوده و وظیفه آن تولید نیروی لازم برای چرخاندن شفت اصلی توربین باد است. زاویه پره ها با جهت وزش باد،  برای ثابت نگه داشتن دور محور مولد ،می تواند  توسط  سیستم PITCH تغییر کند.

گیربکس ، مبدل مکانیکی دور محورسرعت پایین است که با یک نسبت ثابت ، دور مورد نیاز محور ژنراتور را تامین میکند. گیربکس یکی از گرانترین و سنگین ترین اجزاء داخل ناسل است.

قسمتی از شبیه سازی و نتایج

 

 

پاسخ دهید